Jakie są modne kolory ścian do salonu

Jakie są modne kolory ścian do salonu?

Wybór koloru ścian to podstawowy element aranżacji każdego pomieszczenia. W przypadku salonu jest to szczególnie ważne, ponieważ to w nim spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Chcemy, aby nasz salon był przytulny, elegancki i modny. Jednym z ważniejszych trendów w aranżacji wnętrz są stonowane kolory.

Najmodniejsze kolory ścian do salonu to dziś przede wszystkim subtelne i spokojne pastele. Szczególnie popularne są mięta, jasny róż, beż, szarość, a także najmodniejszy kolor roku – Classic Blue. To kolor, który kojarzy się z elegancją, spokojem i harmonią. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z bielą, szarością, a także z dodatkami w kolorze miedzi lub złota.

Nieco bardziej odważnym wyborem będą ciemniejsze kolory, takie jak głęboka zieleń, burgund, czerwień lub granat. Te kolory świetnie sprawdzą się w połączeniu z jasnymi dodatkami, takimi jak biel lub beż, a także z drewnem. Efekt taki jest bardzo elegancki i modne.

1. Trendy w kolorach ścian do salonu na rok 2021

W roku 2021 trendy w kolorach ścian do salonu zmieniają się w stosunku do wcześniejszych lat. Ostatnio dominowały jasne i monochromatyczne kolory, takie jak biel, szarość czy beż. Teraz, jednak, coraz więcej osób decyduje się na żywe i intensywne kolory, takie jak ceglasta czerwień, turkus czy khaki. To odważne wybory, które dodają salonowi charakteru i stylu.

Kolejnym trendem w kolorach ścian do salonu jest powrót do natury. Wiele osób decyduje się na barwy, które kojarzą się z naturą, takie jak zielenie, brązy czy odcienie piasku. Te kolory wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię, a także są łatwe do łączenia z innymi dodatkami w pomieszczeniu.

Ostatnim trendem w kolorach ścian do salonu jest styl glamour. To połączenie jasnych kolorów, takich jak biały, srebrny czy złoty, z ciemniejszymi odcieniami, takimi jak granat czy burgund. Taki styl dodaje salonowi elegancji i luksusu, a jednocześnie nie jest przytłaczający.

2. Czy warto postawić na modne kolory ścian w salonie?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie w salonie przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną i odpoczywamy po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, aby jego aranżacja była dopasowana do naszych potrzeb i gustu. Jednym z elementów, który wpływa na atmosferę w salonie, są kolory ścian. Modne kolory ścian w salonie mogą wprowadzić do naszego wnętrza nowoczesny styl i ciepło, ale czy warto postawić tylko na obecne trendy?

Decydując się na trendy kolory ścian, należy pamiętać, że mody w urządzaniu wnętrz zmieniają się co sezon. Dlatego, jeśli postawimy tylko na aktualną modę, nasze wnętrze będzie wymagało częstych zmian, co z kolei wpłynie na nasz portfel. Warto zatem wybrać uniwersalne kolory, które będą pasować do wielu stylów i wystrojów salonu.