Co to jest styl hamptons

Co to jest styl Hamptons?

Styl Hamptons to styl wnętrzarski, który czerpie inspirację z eleganckiego i jednocześnie lekko rustykalnego charakteru nadmorskich willi w amerykańskiej miejscowości Hamptons na Long Island. Charakteryzuje się on jasnymi, przestronnymi i bardzo stylowymi pomieszczeniami, które emanują przytulnością i spokojem.

Kolory dominujące w stylu Hamptons to biel, szarość, beż i delikatne odcienie błękitu, które nawiązują do bliskości morza. Wnętrza urządzone w tym stylu cechują się minimalizmem, estetyką i funkcjonalnością oraz dbałością o detale, takie jak eleganckie dodatki i naturalne materiały, w tym drewno, kamień, rattan czy bawełna.

Styl Hamptons to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną stworzyć w swoim domu atmosferę lekkiej elegancji i spokoju, jednocześnie zachowując funkcjonalność i wygodę. Dzięki swojej prostocie i naturalności, wnętrza urządzone w stylu Hamptons zawsze będą modne i eleganckie, niezależnie od zmieniających się trendów.

1. Czym jest styl Hamptons i jak powstał?

Styl Hamptons to jedna z najbardziej zjawiskowych i popularnych aranżacji wnętrz, która powstała w latach 80. na Long Island. Charakterystyczne dla niej są przede wszystkim wyjątkowo stylowe i eleganckie pomieszczenia, w których dominuje biel, beż i szarości. Do tego dochodzą ciepłe drewniane akcenty oraz elementy nawiązujące do żeglarstwa, co nadaje pomieszczeniom przytulnego i spokojnego charakteru.

Nazwa stylu Hamptons pochodzi od malowniczej dzielnicy na Long Island, gdzie styl ten powstał. Zyskał on dużą popularność dzięki aranżacjom w luksusowych domach letniskowych, które znajdują się w tej części Stanów Zjednoczonych. Szybko stał się nie tylko modnym sposobem na urządzenie wnętrz, ale także bardzo pożądanym stylem życia wśród amerykańskiej elity.

Obecnie styl Hamptons zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. To bardzo uniwersalny styl, który idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku dużych willi, jak i mniejszych mieszkań. Charakteryzuje się on nie tylko elegancją i szykiem, ale również funkcjonalnością i komfortem użytkowania, co sprawia, że jest to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę i prostotę w aranżacji wnętrz.

2. Charakterystyczne elementy wystroju wnętrz w stylu Hamptons

Jednym z charakterystycznych elementów wystroju wnętrz w stylu Hamptons są jasne kolory, głównie biel, szarość i beż, które nadają pomieszczeniom elegancki i przyjemny wygląd. Wszystko to jest uzupełnione o naturalne materiały, takie jak drewno czy rattan, co dodaje wnętrzom lekkości i przytulności.

Kolejnym ważnym elementem wystroju wnętrz w stylu Hamptons są dodatki w postaci poduszek, zasłon czy dywanów, które często ozdabiają mieszkania w tym stylu. Wszystkie te elementy są utrzymane w spokojnej kolorystyce, jednakże ich faktura i wzór stanowi ciekawy akcent w pomieszczeniu.

W stylu Hamptons wykorzystuje się również elementy dekoracyjne nawiązujące do tematyki morskiej, takie jak muszle, wstęgi czy sznurki, co nadaje wnętrzom lekkości i przytulności. Dodatkowo, meble często są utrzymane w jasnych kolorach, a ich stylistyka wpisuje się w elegancki i nowoczesny wystrój, który idealnie wpisuje się w estetykę Hamptons.