Jakie rośliny do mieszkania będą modne w 2024

Jakie rośliny do mieszkania będą modne w 2024?

Z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie roślinami doniczkowymi w mieszkaniach. Nie tylko zdobią one nasze wnętrza, ale również wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Coraz więcej osób decyduje się na uprawę roślin w domu, a wraz z tym pojawiają się nowe trendy w dziedzinie botaniki. Co zatem będzie modne w 2024 roku?

Jednym z najważniejszych trendów w uprawie roślin w mieszkaniach będzie ekologia i zrównoważony styl życia. Coraz więcej osób interesuje się uprawą roślin w sposób naturalny, bez użycia pestycydów i sztucznych nawozów. W związku z tym, w 2024 roku na popularności zyskają rośliny, które są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Będą to między innymi sukulenty, kaktusy, paprocie oraz rośliny doniczkowe o liściach o ciekawych kształtach i wzorach. Poza tym, w 2024 roku na popularności zyskają również rośliny purpurowe, które dodadzą naszym wnętrzom nieco tajemniczości.

1. Rośliny powracają na salony – trendy 2024

Rośliny stały się jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrz w ostatnich latach i w trendach na rok 2024 ta moda tylko się nasili. Rośliny staną się jeszcze bardziej popularne, a ich rola w dekoracji przestrzeni mieszkalnych, biurowych i publicznych będzie coraz bardziej widoczna.

Kwiaty i rośliny ozdobne to doskonały sposób na wprowadzenie do wnętrza zieleni i naturalnego piękna. Rośliny w donicach, wiszące i stojące, będą ozdabiać nie tylko wnętrza mieszkań, ale także przestrzenie pracy i wypoczynku. W trendach na rok 2024 pojawią się także rośliny o dużej wartości użytkowej, takie jak zioła i rośliny jadalne, które będą stanowić nie tylko ozdobę, ale także źródło świeżych ziół i warzyw.

2. Kolorowe liście – jakie rośliny będą modne w 2024?

Kolorowe liście to jedna z największych modowych nowości w świecie ogrodnictwa. Coraz więcej osób szuka ciekawych roślin, które będą stanowić ozdobę ich ogrodów, tarasów czy balkonów. Jakie rośliny z kolorowymi liśćmi będą modne w 2024 roku?

Według ekspertów, w 2024 roku szczególną popularnością będą cieszyły się rośliny o intensywnych, świeżych kolorach liści. Trendem będą także rośliny o dużych liściach, które z pewnością przyciągną uwagę i dodadzą przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Warto zwrócić uwagę na egzotyczne gatunki, takie jak kolorowe bambusy czy drzewka cytrusowe, które nie tylko będą pięknie prezentować się w ogrodzie, ale także dawać smaczne owoce. Niezwykle modne będą także rośliny o liściach w kształcie serca lub łezki, które z pewnością dodadzą romantycznego klimatu każdemu ogrodowi.

3. Rośliny w stylu boho – propozycje na 2024 rok

Styl boho to nie tylko moda, ale także styl życia, który ma swój odzwierciedlenie w wnętrzach i dekoracjach. W ostatnich latach ten trend powrócił na salony, a wraz z nim zwiększyło się zainteresowanie roślinami w stylu boho. Te nietypowe, egzotyczne i kolorowe rośliny świetnie wpasowują się w boho-hipisowskie aranżacje, a co najważniejsze – są łatwe w pielęgnacji. Zastanawiasz się, jakie rośliny będą modne w 2024 roku? Sprawdź nasze propozycje!

Wśród roślin w stylu boho króluje tarasówka, zwana inaczej lilią wodną. To roślina z rodziny agawowatych, która wyróżnia się swoją niezwykłą formą – liście tworzą kulisty kształt, a na wierzchu mają charakterystyczne, wypukłe wypustki. Tarasówka to roślina łatwa w uprawie, która dorasta do około 30 cm wysokości. Pięknie prezentuje się w doniczkach, ale także w oczkach wodnych. Jej niezwykłe kształty i intensywny, zielony kolor będą idealne dla miłośników stylu boho.