Co będzie modne w 2024

Co będzie modne w 2024?

Świat mody stale się zmienia i ewoluuje, a trendy modowe nigdy nie stoją w miejscu. W 2024 roku możemy spodziewać się wielu nowości i interesujących rozwiązań w modzie. Jednym z trendów, który będzie dominował w nadchodzących latach, będą ubrania i dodatki wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Kolejnym trendem, który zyska na popularności w 2024 roku, będą ubrania inspirowane kulturą i sztuką Azji. Przede wszystkim modne będą jasne kolory, geometryczne wzory i luźne kroje, które przypominają tradycyjne stroje z krajów azjatyckich.

W 2024 roku modne będą również elementy zaczerpnięte z lat 90. XX wieku. Będą to m.in. jasne kolory, oversize’owe ubrania, a także crop topy i koszule z wycięciami, które odsłaniają brzuch.

Ostatnim trendem, który warto wspomnieć, będą futurystyczne ubrania i dodatki z elementami neonowymi. Kolorowe i błyszczące elementy będą modne w 2024 roku, a w szczególności dodatki, takie jak torebki, buty i biżuteria.

1. Technologia ubrań – jakie nowinki pojawią się w modzie?

Technologia ubrań jest dziedziną, która rozwija się w zastraszającym tempie. Nie brakuje pomysłów na innowacyjne rozwiązania, które zmieniają sposób, w jaki postrzegamy modę i ubrania. Jednym z takich rozwiązań jest tkanina, która zmienia kolor w zależności od temperatury otoczenia. Dzięki temu nasze ubrania będą mogły dostosowywać się do otoczenia, bez konieczności zmiany stroju podczas jednego dnia.

Inną ciekawą nowinką są ubrania wykonane z materiałów odpornych na zabrudzenia i plamy. Dzięki temu nie musimy już martwić się o to, czy kawa z rana zniszczy nasz ulubiony sweter czy spodnie. Tego typu tkaniny są również bardziej wytrzymałe, dzięki czemu ubrania zyskują na trwałości i odporności na przetarcia.

Technologia ubrań nie tylko wpływa na wygląd i funkcjonalność ubrań, ale także może wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Niektóre firmy projektują ubrania z funkcjami medycznymi, takie jak np. eliminowanie zapachów z ciała czy wpływanie na temperaturę ciała. W ten sposób ubrania stają się nie tylko strojem, ale także elementem wpływającym na nasze zdrowie i samopoczucie.

2. Kolor roku 2024 – co będzie królować w paletach projektantów?

Corocznie Pantone ogłasza kolor roku, który wpływa na świat mody, designu i różnych dziedzin kreatywnych. Co zdominuje palety projektantów w 2024 roku?

Według wstępnych zapowiedzi, kolor roku 2024 będzie łączył w sobie dwie przeciwstawne cechy – energię i spokój. Będzie to nowoczesna odsłona klasycznej zieleni, która symbolizuje harmonię, naturę i witalność, ale jednocześnie będzie miała w sobie pewną ekstrawagancką nutę.

Projektanci będą chętnie korzystać z koloru roku 2024 w swoich projektach, tworząc oryginalne i nowoczesne kompozycje. Kolor ten idealnie wpisze się w trend ekologiczny, który rozwija się na całym świecie.