Jaka farba do ścian 2023

Jaka farba do ścian 2023?

Jak co roku, trendy w świecie wnętrzarskim podążają w kierunku nowości i zmian. W 2023 roku farby do ścian jak zwykle będą odgrywać ważną rolę w dekorowaniu i stylizowaniu naszych domów. Zbliżający się rok przyniesie jednak nieco inne propozycje kolorystyczne niż poprzednie sezony. Jakie farby do ścian będą modne w 2023 roku?

Wśród najważniejszych trendów warto zwrócić uwagę na rosnącą popularność kolorów natury. Odcienie zieleni, brązów i odcieni beżu nadal będą królować na ścianach w 2023 roku. Wraz z nimi pojawią się jednak również bardziej śmiałe propozycje kolorystyczne. Z uwagi na rosnącą popularność trendów retro, do łask wracają odcienie czerwonego, żółtego i pomarańczowego. W połączeniu z nowoczesnymi dodatkami i meblami, takie barwy mogą stworzyć w domu niezapomnianą atmosferę.

1. Najpopularniejsze trendy kolorystyczne na ściany w 2023 roku

Wraz z nadchodzącym rokiem, trendy kolorystyczne na ściany ulegną zmianie. W 2023 roku, wśród najpopularniejszych barw znajdą się te, które będą nawiązywać do natury, takie jak zielenie, beże i brązy. Kolor zieleni będzie szczególnie modny – od soczystych odcieni traw po delikatne odcienie mchu. Te barwy wprowadzą do wnętrza spokój i harmonię, tworząc przyjazne otoczenie dla mieszkańców.

Nie zabraknie jednak również mocnych, intensywnych kolorów, szczególnie w odniesieniu do mniejszych powierzchni jak np. pomieszczenia dziecięce czy łazienki. W 2023 roku popularne będą odcienie czerwieni, granatu czy fioletu. Wyraziste barwy to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących odważne wybory i nie bojących się eksperymentować z kolorami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wykorzystanie mocnych kolorów najlepiej sprawdza się w połączeniu z jasnymi dodatkami, które złagodzą ich intensywność i sprawią, że wnętrze stanie się bardziej harmonijne.

2. Jak wybrać farbę do ścian, aby pasowała do wystroju wnętrza?

Wybór odpowiedniej farby do ścian w pomieszczeniu to jedno z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych zadań podczas aranżacji wnętrza. Dobrze dobrana farba nie tylko wpłynie na estetykę pomieszczenia, ale także wpłynie na nasze samopoczucie i nastrój. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się, jakiego koloru i odcienia oczekujemy. Wybór koloru zależy od naszych preferencji, potrzeb i stylu wnętrza.

Przy wyborze farby warto zwrócić uwagę na fakturę powierzchni, na której ma być nakładana farba. W przypadku, gdy ściana jest nierówna i ma wiele niedoskonałości, warto wybrać farbę o matowym wykończeniu. Z kolei, gdy chcemy podkreślić fakturę ściany lub zastosować farbę w łazience lub kuchni, warto zdecydować się na farbę satynową lub półmatową.

Ważnym aspektem jest również wybór farby w odpowiedniej ilości oraz jakości. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć powierzchnię ściany, którą chcemy pomalować, aby wybrać odpowiednią wielkość opakowania farby. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na jakość farby oraz jej skład, aby uniknąć problemów z jej aplikacją, a także z utrzymaniem koloru na dłużej.